(przedruk z "Głosu Gminy Łańcut" nr 1(21) 2004 r.)
Rok 2003 przebiegał w atmosferze wzmożonej pracy i gorączkowych przygotowań przed Jubileuszem 100-lecia Szkolnictwa w Rogóżnie połączonego z nadaniem szkole sztandaru.
W szkole najważniejsza jest praca wychowawczo-dydaktyczna. W zależności od potrzeb i zainteresowań naszych uczniów organizowaliśmy międzyklasowe konkursy. Dla podniesienia poziomu ortografii organizujemy co roku dwuetapowe Konkursy Ortograficzne o tytuł "MISTRZA PIÓRA". Dla rozbudzenia zainteresowań czytelniczych zwłaszcza poezją organizujemy dla poszczególnych klas konkursy czytelnicze. Dla uczniów klas I -III został ogłoszony konkurs "Poznajemy wiersze Władysława Bełzy", a dla klasy IV "Poznajemy twórczość Marii Konopnickiej". Uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w konkursie poświęconym Kornelowi Makuszyńskiemu. Konkursy przebiegały w dwóch etapach. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, które były wręczone na apelu szkolnym.
W szkole funkcjonuje Szkolne Koło Przyjaciół Anny Jenke. Swoją działalność prowadzi w oparciu o Statut. Koło rokrocznie organizuje międzyklasowe konkursy wiedzy o Patronie szkoły oraz konkursy recytatorskie poezji poświęconej Annie Jenke. Dużym zainteresowaniem naszej młodzieży cieszy się Konkurs Literacki "Anna Jenke wzorem młodzieńczych ideałów". Bardzo ciekawe są wypracowania, w których uczniowie piszą: za co podziwiam, czego mnie uczy i w czym mogę naśladować Patronkę szkoły. W minionym roku w tym konkursie również uczestniczyli uczniowie z Błażowej, Smolarzyn i Węglisk. Oprócz dyplomów i nagród najciekawsze prace zamieszczane są w "Słonecznej Skale"- kwartalniku o wychowaniu wydawanym przez Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke w Jarosławiu.
Ogromny wkład pracy w życie szkoły wnosi Samorząd Uczniowski. W 2003 roku na powitanie wiosny ogłosił konkurs na najciekawszą Marzannę oraz III Szkolny Festiwal Piosenki "Śpiewać każdy potrafi". W okresie przedświątecznym SU zorganizował konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową. Wszystkie prace były na wystawie "Czas Bożego Narodzenia" przygotowanej przez Ośrodek Kultury w Albigowej.
SU organizuje i czuwa nad zbiórką pieniędzy na rzecz dzieci niewidomych i niepełnosprawnych. Rokrocznie bierze udział w akcji "Góra Grosza" i "Sprzątanie Świata".
Do tradycji w naszej szkole należy organizowanie w okresie Bożonarodzeniowym "Wieczorów Kolęd", na wspólne kolędowanie przychodzą uczniowie, nauczyciele, rodzice.
Na stałe do kalendarza imprez i uroczystości weszły: pasowanie na ucznia i pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów, akademie środowiskowe z okazji Święta Niepodległości, Dnia Rodziny (połączony Dzień Matki, Dziecka i Ojca), Koncert Noworoczny (we współpracy ze świetlicą wiejską), wizyta Świętego Mikołaja, wieczór wigilijny.
W ubiegłym roku zorganizowaliśmy dwa konkursy poświęcone Patronowi szkoły o zasięgu powiatowym: Konkurs Wiedzy o Annie Jenke "Pełnić służbę całym życiem" oraz Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke "Chcę pragnąć tylko gwiazd". Konkursy te cieszyły się zainteresowaniem młodzieży szkół podstawowych powiatu łańcuckiego. Potwierdza to liczny udział oraz duża ilość wyróżnionych uczniów.
W konkursie recytatorskim wśród wyróżnionych uczniów z naszej szkoły znaleźli się: Mirella Słysz, Marta Mikuła, Mariola Ustrzyńska i Kinga Blok, a w konkursie wiedzy wyróżnieni zostali: Mirella Słysz, Agata Jarosz, Katarzyna Strycharz.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w konkursach pozaszkolnych.
W Gminnym Konkursie Wiedzy o Gminie Łańcut I miejsce zajęła Katarzyna Pelc.
W Gminnym Konkursie Ortograficznym II miejsce zajęła Katarzyna Strycharz.
W Gminnym Konkursie Piosenki "Śpiewać każdy potrafi" wyróżnienie otrzymała Sylwia Nowak. Uczennica brała również udział w Powiatowym Przeglądzie Artystycznym.
W Gminnym Konkursie Recytatorskim "Pisarze i Poeci Dzieciom" wyróżnienie otrzymała Mariola Ustrzyńska.
Uczniowie uczestniczyli również w gminnych konkursach matematycznych, polonistycznych ekologicznych i plastycznych oraz na dwóch etapach Konkursu Interdyscyplinarnego Bloku Humanistycznego i Matematyczno-Przyrodniczego.
Konkursy to ciekawa forma pracy. Rozwijają zdolności i zainteresowania uczniów, pozwalają sprawdzić swoje wiadomości i cieszyć się sukcesami własnej pracy. Ponadto uczą odpowiedzialności i godnego reprezentowania klasy i szkoły na zewnątrz. Dzięki konkursom szkoła tętni życiem, a pobyt w niej staje się bardziej atrakcyjny. Trzeba podkreślić, że mają one również wielkie znaczenie wychowawcze, a zwłaszcza konkursy poświęcone Patronowi szkoły.
W ramach zajęć SKS-u prowadzonych społecznie i z inicjatywy nauczyciela organizowane były Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.
W Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym III miejsce zajęły Magdalena Gwizdak i Natalia Kojder .
W Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym chłopców VI miejsce.
W Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej chłopców IV miejsce, dziewcząt V miejsce.
Szkoła dysponuje małą salą gimnastyczną, która jest nie dostosowana do prowadzenia zajęć w zakresie piłki ręcznej, siatkowej i koszykówki. Tego typu zajęcia prowadzone są głównie na boisku szkolnym na wiosnę i w jesieni.
W ubiegłym roku dwóch nauczycieli uzyskało stopień nauczyciela dyplomowanego, a jeden stopień nauczyciela kontraktowego.
Szkoła dysponuje pracownią komputerową i posiada własną stronę internetową.
W szkole prowadzi się stołówkę, z której w ubr. skorzystało ok. 50 uczniów, w tym nieodpłatnie 23 uczniów (GOPS, środki parafialne).
Przeprowadzono remont kapitalny w sanitariatach, wybudowano odcinek drogi do szkoły oraz parking na potrzeby własne Rodzice odmalowali korytarze i klasy.
W skład naszego zespołu szkół wchodzi przedszkole. Warto odnotować, że rokrocznie organizujemy zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 6-letnich oraz uroczyste przyjęcie z okazji Dnia Babci i Dziadka, a także Piknik Rodzinny (połączony Dzień Matki, Dziecka i Ojca).
Dla uczniów starszych klas zorganizowano wycieczki w Góry Świętokrzyskie, do Sandomierza i tradycyjnie już na Kalwarię Pacławską dla dzieci i rodziców klasy II. Były również wyjazdy do kina, teatru i na Misterium Męki Pańskiej do Miejsca Piastowego.
W październiku ubiegłego roku szkoła obchodziła 100-rocznicę swojego istnienia. Z tej okazji opracowana została Historia szkolnictwa w Rogóżnie, wydano również okolicznościowe znaczki, folderki i kalendarze na rok 2004.
Znaczącym wydarzeniem w życiu szkoły było nadanie sztandaru z wizerunkiem Patronki połączone z obchodami jubileuszowymi.